X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

او شفیع پیروانش و وارث دانش نیایش است

23 شهریور 1394 ساعت 09:29 ق.ظ


- کلاس امروز را هم نرفتم، حتی زنگ نزدم بپرسم تشکیل میشود یا نه. همکارم ارشد حقوق و جزا تهران جنوب قبول شده است. از ته دلم خوشحال شدم. آن یکی همکار گفت: دیگه الان هرکی کنکور ثبت نام کنه قبوله! کمی کدر شدم. باید جواب میدادم که خب پس چرا خودت ثبت نام نمی کنی؟ البته بعدتر فکر کردم گیرم روزی کلاً کنکور را بردارند، آیا از ارزش تحصیل من کم خواهد شد؟ نه. شخصیت اصلی آدم در کلام و اعمالش است. مدرک مثل روغن جلاست، ماهیت کلام آدم را تغییر نمیدهد، نهایتاً کمی براق تر و خوش جلوه تر کند. مهم تحصیلات است. تحصیلات یعنی باسوادی*


- امروز سی و دوسال و شش ماه دارم. امروز نیم تولدم است . از اینکه به دنیا آمده ام ، زنده مانده ام، بالغ شده ام و راحتی و سختی های زندگی را چشیده ام راضی هستم. صادقانه که فکر میکنم می بینم بحمدلله در این سن شناخت خوبی از خودم دارم و خدایی هم هست که بغلم میکند و کتف های عریضی دارد و بسیار قوی و خوشبوست. آیا همین برای رضایتم از زندگی کافی نیست؟ گمان میکنم در اکثر اوقات هست.


- امروز روز شهادت امام نهم هم هست. صدایش میکنند امام جواد(ع)  و اسمش را خیلی وقتها مسخره کرده ایم.  نرفته ایم معنای اسمش را ببینیم. جواد یعنی سخی، یعنی بخشنده. معنای اسمش را دوست دارم و دلگیر می شوم که موقع رفتن از دنیا فقط بیست و پنج سالش بوده.


- فردا اول روز ماه حج است. دوست دارم دهه اول را روزه بگیرم. خداجان لطفاً شما هم بخواه.دلم نماز موسی هم می خواهد. می شود این را هم در طالعم بنویسی؟


- خواهرک بالاخره ثبت نام کرد! یعنی هر چه از دردسرهای این پروژه ی عظیم بگویم کم است. مهر امسال در خانه دوتا دانشجو داریم ان شاالله.


- اجازه  بدهید فرزندانتان به موقع بزرگ شوند. بگذارید یاد بگیرند فرم پر کنند و اطلاعات شخصی شان را بدانند. وگرنه  روزی می رسد که بچه بیچاره مجبور می شود طی یک دوره فشرده یک عالمه کار اداری یاد بگیرد و هی هم سرکوفت بی عرضگی بخورد. شعار نیست ها. دیده ام که  می گویم.


- پرنده گولو کفش و دفتر و قلم و تراش ندارد. از شرکت و با لباس فرم به دانشگاه می رود و گرنه مانتو و شال و کلاه هم نداشت! صد البته جا دارد که یاد و خاطره  ی  آن یار سفر کرده را هم گرامی بداریم چرا که زمستان در پیش است و حرامی در پس...


- در خانه مامانه داریم. خانه قبله اش را پیدا کرد.


*سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو UNESCO) تعریف زیر را داده‌است : باسوادی توانایی شناخت٬ درک٬ تفسیر٬ ساخت، برقراری ارتباط و محاسبه در استفاده از مواد چاپ‌شده و نوشته‌شده مربوط به زمینه‌های گوناگون است. باسوادی زنجیره آموزشی را که توانایی رسیدن به اهداف، توسعهٔ دانش و پتانسیل، و شرکت کامل در جامعه‌ای بزرگتر را برای یک فرد فراهم می‌کند، دربر دارد.


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.